`

 

 

Baza turystyczna Aktualności Targi turystyczne w Toruniu

Targi turystyczne w Toruniu

Tekst z Gazety Pomorskiej:

W ubiegły weekend Toruń stał się turystycznym centrum regionu. Wszystko to za sprawą Targów Turystycznych WYPOCZYNEK 2011, które odbyły się w Centrum Targowym „Park”.

W imprezie udział wzięło 40 wystawców z całej Polski. Zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z bogatą ofertą biur podróży, miast, województw i regionów turystycznych. Swe oferty zaprezentowały także gospodarstwa agroturystyczne organizatorzy aktywnego wypoczynku.

Prawdziwym hitem targów okazało się stoisko Bornego Sulinowa. Wszyscy goście mogli zapoznać się z niezwykle atrakcyjną ofertą tego regionu, zwiedzić historyczny namiot wojskowy, porozmawiać z żołnierzami radzieckimi, obejrzeć wóz pancerny, a także wziąć udział w historycznej rekonstrukcji pirotechnicznej. Borne Sulinowo zostało wyróżnione przez organizatorów za najlepszy wystrój stoiska.

Ponadto, zwiedzający mieli okazję dowiedzieć się jakie atrakcje turystyczne znajdują się w województwie kujawsko-pomorskim, Wielkopolsce i na Podlasiu oraz jakie propozycje na ciekawe spędzenie czasu wolnego przygotowały Inowrocław, Chełmża, Ustka, Świdwin oraz Krajna nad Notecią.

Była również okazja do skosztowania i zakupu wielu regionalnych przysmaków, które zostały zaprezentowane podczas imprezy towarzyszącej targom – Toruńskiego Festiwalu Smaków.
Bez wątpienia ciekawymi propozycjami dla gości były także pokazy rycerskie, branżowe szkolenia, warsztaty, liczne konkursy oraz plaża i boisko do gry w mini piłkę nożną.

Podziękowaniem za wsparcie w organizacji imprezy zostali  wyróżnieni Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu oraz Kujawsko- Pomorska Organizacja Turystyczna.

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK 2011 zostały dobrze przyjęte przez licznie odwiedzających je mieszkańców Torunia i Regionu, organizatorzy imprezy, Targi Toruńskie Sp. z o.o., już dziś zapraszają na przyszłoroczną edycję targów!

 

Tekst LOT-u Borne Sulinowo:

Borne Sulinowo reprezentowała Lokalna Organizacja Turystyczna w składzie 11 osobowym wsparta przez Urząd Miasta.

Samochód pancerny Wz 34 (replikę) dostarczył Robert Tirczakowski Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej

Pokaz ostrzału z moździerza przed pawilonem targów wykonała Toruńska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 63  pułku Piechoty pod dowództwem chorążego Piotra Klepackiego. 9 osób

Pomocy  w załatwieniu pojazdu wojskowego i grupy rekonstrukcyjnej udzielił Maciej GRABOWSKI Wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Artylerii i Militariów w Toruniu.

Pomagali nam również ochotnicy z Toruńskiego środowiska ASG. którzy czynnie uczestniczyli w rozdawaniu ulotek promujących Borne Sulinowo. Ulotki rozdawane były na targach jak również na rynku Toruńskim.

Na targach odbyła się projekcja 20 minutowego filmu reklamującego Borne Sulinowo wykonanego specjalnie na te targi przez Arkadiusza Makowskiego. Film o Bornem Sulinowie zamieściliśmy na stronie internetowej LOT-u : www.noclegi.bornesulinowo.pl

W ramach promocji wspólnej strony internetowej wydaliśmy ulotkę zatytułowaną: Atrakcje i tajemnice Bornego Sulinowa.

Targi odwiedziły Toruńskie Uczelnie (wydziały uczelni o kierunkach): turystyka, zarządzanie w turystyce i ekonomia w turystyce. Licznie przybyłym studentom na specjalnie zorganizowanym spotkaniu przedstawiliśmy :

  • historię Bornego Sulinowa
  • walory turystyczne Bornego Sulinowa i okolic
  • dynamikę rozwoju turystyki od roku 1993 do dnia dzisiejszego
  • ofertę turystyczną

Organizatorzy targów wyróżnili nas wręczając nagrodę za najlepsze stoisko.

 
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Sprawdź wolne noclegi

Polecamy

LogowanieStatystyki
Użytkowników : 107
Pozycje : 52
Zasoby : 6
Odsłon : 432235